fbpx

Termy Chochołowskie

W odległości ok. 35 km od Przystanku Babia Apartamenty położony jest Chochołów.

Z tego artykułu dowiecie się dlaczego warto tam pojechać. Od razu zaznaczamy, że dojazd nie przysporzy żadnych trudności. Najpierw kierować się należy drogą nr 962 na Jabłonkę. Następnie drogą nr 957 prowadzącą do Czarnego Dunajca. Tam skręcić trzeba w drogę nr 958 prowadzącą już prosto do największego kompleksu rekreacyjnego na Podhalu, wykorzystującego lecznicze wody termalne.  Ich temperatura przekracza 30°C, co sprawia, że atrakcje dostępne są o każdej porze roku. Dodatkowo niezwykle urokliwa lokalizacja ośrodka jest gwarancją niezapomnianych przeżyć.

Oferta prezentuje się niezwykle bogato. Dostępne są baseny zewnętrzne i wewnętrzne wyposażone w szereg atrakcji takich, jak sztuczna fala, dysze wodne, rwąca rzeka, zjeżdżalnie o różnej długości (w tym jedna z zapadnią) i siatka wspinaczkowa. Istnieje możliwość zagrania w wodną koszykówkę lub siatkówkę. Do dyspozycji gości są też dwa baseny sportowo-pływackie. Chwile wytchnienia zapewni z kolei 9 basenów jacuzzi.

Dzieci posiadają własną, wyodrębnioną i bezpieczną strefę.

Znajduje się w nim m.in. plac zabaw z brodzikiem o głębokości 30 cm, rodzinne zjeżdżalnie, akwarium – pokój zabaw, łaźnia parowa oraz w sezonie letnim zewnętrzny plac zabaw z wodnymi atrakcjami i basen statek.

Strefę terapeutyczno-leczniczą stanowią specjalne beczki wypełnione wodami siarkowymi (o temperaturze 36°C) lub solankowo-jodowymi (o temperaturze 32°C). Pobyt w nich korzystnie wpływa na skórę (wspomagania leczenie chociażby atopowego zapalenia skóry), układ krwionośny oraz stawy. Zaleca się zażywanie takich kąpieli osobom borykającym się z miażdżycą, cukrzycą i chorobami reumatycznymi.

Miłośnicy saunowania poczują się tu jak w raju.

Mają bowiem do wyboru saunę:

  • fińską z bezpośrednim widokiem na Tatry,
  • suchą klasyczną,
  • BIO z jałowcem,
  • na podczerwień INFARED,
  • łaźnię parowa w tym jedną aromatyczną.

Dostępna jest również grota solna oraz izba solna z wodą kaskadową.

W takim kompleksie nie mogło zabraknąć również strefy SPA. Oferuje ona szeroki wybór zabiegów leczniczych, relaksacyjnych, fizjoterapeutycznych i kosmetycznych. Wszystko to sprawi, że zregenerujesz swój organizm jak nigdzie indziej.

Dopełnieniem oferty jest możliwość skorzystania od niedawna z normobarii.

To innowacyjna terapia w komorze ciśnieniowej, a jej skuteczność została udowodniona naukowo. Dzięki dotlenieniu wszystkich komórek organizmu zostają spowolnione procesy starzenia się, zwiększa się wydolność organizmu, następuje szybszy powrót do zdrowia po wysiłku lub urazach, poprawia się odporność i kondycja psychiczna.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie bez względu na wiek i styl wypoczynku (relaksacyjny lub aktywny). Nawet osoby, które boją korzystać się z basenów z uwagi na ich głębokość poczują się tu komfortowo i bezpiecznie. Baseny w termach chochołowskich mają bowiem głębokość od 1 do 1,2 m. Wyjątek stanowią baseny sportowo-pływackie (jeden z nich ma 1,3 m głębokości, a drugi 1,4-1,8 m).

Jeżeli zatem planujesz wybrać się w najbliższym czasie do term chochołowskich nocleg w apartamentach Przystanku Babia w Lipnicy Wielkiej będzie doskonałym wyborem.

Co piszą o nas

Nasi goście?

Najnowsze aktualności

Zobacz więcej
Babia Góra – majestatyczny szczyt w Koronie Gór Polskich
25 kwi 2024

Babia Góra – majestatyczny szczyt w Koronie Gór Polskich

Wakacje z dziećmi
19 kwi 2024

Wakacje z dziećmi